Галина Лемега у відпустці до 14 ТРАВНЯ 2018.

Фотозйомка в студії та на прогулянці або удома. Яка різниця?

   Мене часто запитують, яка зйомка краще.
Однозначної відповіді на це питання немає.
Кожна має свої переваги і недоліки, але замінити одна іншу не може.
Це дуже різні види зйомки і, я сподіваюся, мій пост допоможе Вам визначитися і вибрати те, що найкраще підходить Вашій родині і Вашій дитині.

Зйомка на прогулянці або удома
«+»
Більш звична і комфортна обстановка для Вас і Вашої дитини і, як наслідок, більш природні і живі фотографії.
Велика кількість різноманітних і цікавих локацій (місць для зйомки)
Велика кількість можливих ракурсів: зверху, знизу (якщо дитина перебуває на якійсь височині, наприклад на дитячій гірці), збоку. При цьому фотограф має можливість шукати найбільш вдалий з них, не турбуючи дитину / сім'ю.
«-»
Залежність від погодних умов і світлого часу доби.
Якщо мова йде про домашню зйомці, то, в умовах невеликої квартири, на задньому плані рідко вдається уникнути деталей інтер'єру, який не завжди естетичний.

Студійна зйомка
«+»
Незалежність від погоди і часу доби за вікном.
У кадрі тільки Ви і Ваша сім'я. Нічого зайвого.
Завдяки лаконічному фону можна створювати цікаві образи за допомогою всього одного-двох аксесуарів.
У студію можна принести необмежену кількість одягу і разом з фотографом вибрати саме те, що Вам підходить найбільше.

«-»
Цей вид зйомки більш складний психологічно і для дорослих людей і, тим більше, для рухомих і допитливих діточок. Специфіка зйомки в студії така, що дитині потрібно перебувати в дуже обмеженому просторі знімального майданчика (зазвичай це ділянка освітленого фону приблизно 1,5 * 1,5 метра) тривалий час, а це часто дає привід для капризів і поганого настрою. А це, в свою чергу, зменшує кількість вдалих кадрів за зйомку.
Обмежена кількість ракурсів. Часто, для того, щоб поза моделі була більш вдалою, її потрібно коригувати, а це дітям, зрозуміло, теж мало подобається.
Через невеликої кількості реквізиту та обмеженого простору (порівняно з вулицею / будинком) знижується кількість можливих занять та ігор, що впливає не в кращу сторону на різноманітність фотографій.

Резюме
Студійна зйомка підходить тоді, коли хочеться зробити стильний і лаконічний сімейний портрет «під рамку» і для подарунка родичам, або тоді коли фотографії мають бути зроблені в певний день, а погода залишає бажати кращого.
Фотопрогулянки і домашні зйомки цінні тим, що під час їх виходить ловити дуже щирі і, часом, інтимні кадри щастя спілкування батьків і дитини.
Перші кроки, маленька ручка в маминій руці, радість пташкам і квіточкам, хованки, польоти на гойдалках - такі фотографії неймовірно дороги після часу.
Така зйомка більш комфортна і підходить тоді, коли ймовірність капризів у дитини досить велика.